Pozor, pozor, dobré zprávy z tábora GORGONEA PRIMA. Již v sobotu jsme slibovali novinky, takže nyní s nimi oficiálně ven. Náš industrial black metalový tandem se chystá na turné k podpoře nové desky „Brownfields“!

Z hnědouhelné bašty na Kladně se pánové nejprve vydají do další uhelné velmoci, Francie. Tam ve společnosti domácích PAVILLON ROUGE navštíví města Annecy, Lyon, Toulouse a Nice. Svým parťákům se pak budou revanšovat na čtyřech koncertech na domácích podiích. Temné večery plné metalu, industrialu, koksu a mouru se rozezní v Praze, Brně a Českých Budějovicích a rovněž na speciálním vystoupení na desátém ročníku MetalGate Czech Death Fest v Červeném Kostelci, kde se ovšem představí pouze naši zahraniční hosté.

 

Seznam zastávek:

4. 4. 2018 – Annecy, Le-Brise-Glace (+ Blacklodge) (Facebook)
5. 4. 2018 – Lyon, Le Blogg (+ Blacklodge, Gratuit) (Facebook)
6. 4. 2018 – Toulouse, L'Usine À Musique (+ Blacklodge) (Facebook)
7. 4. 2018 – Nice, Altherax Music (+ Blacklodge) (Facebook)

14. 6. 2018 – Praha, Modrá vopice (+ Mean Messiah) (Facebook)
15. 6. 2018 – Červený Kostelec, MetalGate Czech Death Fest (pouze PAVILLON ROUGE) (Facebook)
16. 6. 2018 – Brno, Melodka (+ Plague Called Humanity) (Facebook)
17. 6. 2018 – České Budějovice, Velbloud (+ TBA) (Facebook)


GORGONEA PRIMA bude na tomto turné prezentovat především svou aktuální desku „Brownfields“, která vyšla sedm let od vydání výborného debutu „Black Coal Depression“. Nový počin svým způsobem reflektuje celý kapelní vývoj, neboť některé jeho party vznikaly ještě před debutem. „Brownfields“ jde více do hloubky a rozvíjí jak elektronické, tak metalové či baladické motivy. Syrový feeling přitom stále zůstává. Živá vystoupení GORGONEA PRIMA jsou navíc pověstná svou elektrizující atmosférou, kterou jen podtrhává vizáž formace. Připravte se tak doslova na padesát odstínů mouru.

 

 

PAVILLON ROUGE ze sladké Francie rozhodně nejsou žádný čajíček. Naopak očekávejte pravou válku na tanečním parketu, jelikož tato smečka, vzniklá v roce 2009, ráda kombinuje extrémní metal s elektronickými beaty a vlivy Nové vlny z 80. let. PAVILLON ROUGE na sebe poprvé výrazně upozornili v roce 2011 svým debutem „Solmeth Pervitine“, na kterém zkombinovali prvky industriálního black metalu s éterickými synťáky a euforickými melodiemi. Jeho nástupce „Legio Axis Ka“, vydaný v roce 2015, šel ještě dál a nabídl syntézu epického blacku a hardcore techna. Zatím posledním počinem je třetí studiovka „Dynasteïa Klub“, electro metalová opera stavící na tématech starořecké filozofie, a vzhledem k tomu, že toto album vyšlo letos, je jasné, že hlavně z něho se bude na turné hrát. Takže nástup do kotle – černá diskotéka čeká!

 

 

Kromě těchto dvou stálic tour se těšte též na další party, které doplní soupisku na všech zastávkách tour. Připravte se, bude to jízda!


Odkazy:

www.facebook.com/gorgoneaprima

www.facebook.com/LuxDiscipline