A byla to jízda! Dvě stájové kapely, cyber metalová smečka MINORITY SOUND a lovecraftovští post-rock/metalisté POSTCARDS FROM ARKHAM, se od 15. do 23. září prohnaly po střední Evropě, aby šířily nejen své jméno, ale též pořádné zlo.

Nyní můžeme s klidným svědomím říct, že Octodance European Tour 2016 znamenalo pro nás všechny velký úspěch, spoustu cenných zkušeností, neopakovatelných zážitků a také mnohá nová přátelství. Každý koncert byl v jistém směru jedinečný a každý měl svůj význam, čímž se dostáváme k závěru, že označit jeden jako nejlepší, je prostě nemožné.

Za tímto příznivým hodnocením stojí zejména místní pořadatelé, fanoušci a v neposlední řadě též hudebníci sami. MetalGate tedy tímto děkuje všem pořadatelům, zvukařům, barmanům a dalším, kteří zajistili plynulý chod jednotlivých koncertů. Fanouškům díky za podporu obou kapel. A konečně pánům hudebníkům poklona za jejich špičkové výkony, které podávali od začátku do konce turné.

Chcete-li si zopakovat atmosféru jednotlivých koncertů nebo vás naopak zajímá, jak to celé probíhalo, navštivte jednotlivé reporty:

Report 1 - Hlavně to první den tour nepřehnat...
Report 2 - České Budějovice, Graz, Murska Sobota
Report 3 - What do you do – in this Life?
Report 4 - Útěk z Vídně
Report 5 - A dost!!!
Report 6 - Konečně kulturně jako normální lidi
Report 7 - Cthulhu Syflheim [tedy Ephraim z R'lyehu, pozn. red.] dobyl hrad a našel si kamaráda
Report 8 - Trable s autem
Report 9 - Poslední a nejdelší štace
Report 10 - A příště na Sever!

Na našem Facebooku mimo těchto reportů najdete i nějaké to video, takže neváhejte a honem sem.

Tour jako takové má svou definitivní tečku 19. listopadu v Modré vopici, kde se spolu s MINORITY SOUND a POSTCARDS FROM ARKHAM představí též vídenští industrialisté KAAK a domácí slam death tým CONGENITAL ANOMALIES. Aktuální informace o této akci sledujte zde.

Ještě před tím však obě naše kapely zahrají v německém Erfurtu jako předkapela MORTIIS. Nejnovější zprávy o tomto vystoupení sledujte buď na těchto stránkách nebo na události.