Minulý týden jsme oznámili víkendové miniturné našich matadorů TORTHARRY a SIX DEGREES OF SEPARATION. Tato sebranka se postupně představí v Náchodě a Praze (5. a 6. května), Plzni a Temelíně (12. a 13. května) a Luhačovicích a Žilině (19. a 20. května). Též jsme avizovali, že se po jejich boku představí mladá krev v podobě speciálního hosta. Dnes přišel čas prozradit, že tímto hostem jsou... INNERSPHERE!

Tato plzeňská tvrdě metalová kapela mísí prvky thrash/melodic-death/heavy metalu s určitou progresí, growlovými a screamovými zpěvy a výrazně kytarovou tvorbou. Kapelu zakládají na konci roku 2015 kytaristé/zpěváci Míra Litomerický (Return To Innocence) a Tomáš Sršeň (ex-Mean Messiah) a vzniká prvotní tvorba. Od května 2016 je skupina koncertně aktivní. Sestava se ustálila díky příchodu bubeníka Tomáše Lebenharta (Alter In Mind) a hostujícího baskytaristy Davida Hradílka (ex-Törr, Vidock, Adagio Funebre). Koncerty po celé České republice na sebe nenechají dlouho čekat.

V říjnu 2016 je na vlastní náklad natočené a vydané debutové EP nazvané jednoduše „EP“ obsahující čtyři skladby + intro. Toto EP je v současnosti volně k poslechu pro snazší prezentaci kapely. Ihned po vydání následují první pochvalné recenze. Podzim 2016 je rovněž ve znamení prvních koncertních výletů za hranice ČR.V listopadu 2016 dochází k personálním změnám. Zakládajícího kytaristu Tomáše Sršně vystřídal Lukáš Mai (Sinetrium) a jako stálý člen se představuje basák Kaťass (Self-Hatred, ex-Llyr). V této nové sestavě se pokračuje ve skládání a přípravách materiálu pro první dlouhohrající desku, jejíž natočení je v plánu na konec roku 2017.

Ještě před tím se však pánové připojí k TORTHARRY a SIX DEGREES OF SEPARATION a představí se na pěti ze šesti zastávek (pozor INNERSPHERE nevystoupí 13. května v Temelíně). Těšte se!