Vážení přátelé, je to tu. Dnes s radostí oznamujeme další z našich projektů. Ve spolupráci s přední domácí power metalovou formací EAGLEHEART jsme přichystali „Reversed Tour 2017“. Devět zastávek provede kapelu severem Itálie a Českou republikou.

Šest let po vydání kritikou oceňované desky „Dreamtherapy“ se EAGLEHEART vrací se svým dosud nejambicioznějším albem. „Reverse“ je dynamický, emocionální a epický počin, na němž se takřka rovným dílem představují hned tři zpěváci. Bez nadsázky lze tvrdit, že se EAGLEHEART vrací silnější než kdy předtím.

 U příležitosti vydání této desky absolvují brněnští power metalisté v říjnu letošního roku turné, na jehož přípravě spolupracovali s MetalGate. „Reversed Tour“ má na pořadu celkem devět zastávek na území Itálie a České republiky – jak příznačné pro tuzemskou kapelu vydávající své desky pod italským labelem. Očekávaným vrcholem turné bude koncert na domácí půdě v brněnském klubu Melodka.

Seznam zastávek:

20. 10. 2017 - Busto Arsizio - Comunita Giovanile (+ Dark Ages) (ITA)
21. 10. 2017 - Mantova - Arci Tom (+ Sound Storm, Dark Ages) (ITA)
22. 10. 2017 - TBA (ITA)
24. 10. 2017 - České Budějovice - Velbloud (+ Warhawk) (ČR)
25. 10. 2017 - Plzeň - Pekelná brána (ČR)
26. 10. 2017 - Praha - Modrá vopice (+ Flowerwhile, Second Chance) (ČR)
27. 10. 2017 - Brno - Melodka (+ Flowerwhile, Rimortis, Sagittari) (ČR)
3. 11. 2017 - Olomouc - U Klub (+ Porta Inferi, Perseus) (ČR)
4. 11. 2017 - Havířov - My Rocket (+ Porta Inferi, Perseus) (ČR)

Deska „Reverse“ vyšla 18. srpna u Scarlet Records. Kytarista Michal „Mike“ Kůs prozradil: „Ačkoliv to nebylo úplně v plánu, při psaní textů a skládání songů za sebe jsme si uvědomili, že všechno do sebe zapadá a vytváří příběh, který všechny skladby pojí dohromady, takže výsledkem je koncepční deska! Příběh si můžete vykládat mnoha způsoby, lze ho číst od začátku do konce nebo i naopak, což opět skvěle sedí k názvu alba  :)“

Koncept desky potvrzuje i její grafické zpracování, v němž jsou zakomponované prvky všech předchozích nahrávek EAGLEHEART včetně debutového MCD „Black Sun“. Tato grafika se dále promítá i do vizualizací tour a kapela slibuje, že i playlist odrazí nejen aktuální desku, ale též prověřené klasiky. Všichni fanoušci progresivního power metalu se tak mají v říjnu nač těšít!

Více informací spolu s odkazy na události na Facebooku přineseme již brzy!